Jdi na obsah Jdi na menu
 


PRVNÍ VERTOVÁ RAMPA V EVROPĚ

22. 3. 2008

Před několika týdny mi přišel meil od kamaráda z Anglie. Že prý otevírají novou vertovou halu v Anglii. Nic mi na tom nepřišlo divného, až do doby, kdy suše napsal, že se jedná o první resi rampu v Evropě. Článek z otvíračky napsal náš společný kamarád DJ, který speakruje Bmxmasters a jde mu to velice dobře.

 

   Poslední víkend v prosinci minulého roku jsem se šel podívat na otvíračku vertové/resi rampy v Adrenaline Alley skateparku¨ve městě Corby (Northamptonshire, UK - kousek nad Londýnem, přibližně ve stejné úrovni jako Birmingham, jen trochu východněji). Shaun Scarfe a jeho gang ženatých mužů postavili U rampu v nové hale během několika posledních měsíců. Povrch z finské břízy, čtrnáct stop vysoká, sedmdesát pět dlouhá (i s resi) a zabydlená v nové parádní budově asi za 150 000 britských liber, je největší a asi i první svého druhu v Evropě.

 

obrázek: 291_0001_01.jpg obrázek: 291_0002_02.jpg

 

   Byla zde slabší účast diváků, možná vertová rampa tady v Anglii není dost dobrá, aby lidi ocenili snahu? Ale pořád to byl pěknej den, s vertovejma jezdcema kteří se vyndavali. Ronnie Remo, Zach Shaw, Shaun Eglington, Mike Mullen a Paul Meacher vraceli pěkný triky a nakonec energy firma Relentless Energy, která těmhle jezdcům hodně pomáhá, dala do placu 500 liber a mohli jsme uspořádat vert contest. Nakonec si peníze rozdělili Meacher a Shaw.

 

   Zároveň se jel i Best trik kterej vyhrál Remo s invert flairem, Bowl jam vyhrál Mark Love za Federal, jež byl doslova všude kolem bazénu a načemkoliv co ho obklopovalo. Skončili jsme malým street/park jamem, s výhercem, Marty Cooperem a jeho hromadou triků.

 

obrázek: 291_0003_03.jpg obrázek: 291_0004_04.jpg

 

   Promítali se zde také nová dvd a bezvadný Guitar Hero (Kytarový hrdina) u kterého strávil Ben Wallace čtyři hodiny a po celou dobu byl naprosto šťasný.

Večer byl opět zábavný s námi všemi v hospodě zařízené po vidlácku, kde široko daleko nic není, pili jsme, jedli čínský jídlo a kecali o všem možnym. Nejhustší byl asi fakt, že Peter Guys a malá parta belgičanů řídila víc jak den a když se opili tak mluvili jako mix mezi Boratem a Stephen Hawkingem(známý britský matematik a fyzik, od roku 85 komunikuje s lidmi jen pomocí speciálního počítače). 

 

obrázek: 291_0008_Shaun.jpg obrázek: 291_0005_DJ_a_mr_Elvis.jpg

 

   Adrenalin Alley park je charitativní, bezisková značka na úžasnym místě, plnej miniramp, bazénu, parkem, resi funboxem, foampitem a nyní vertovou resi rampou. Jsou zde správci a všechno běží pod taktovkou skupiny horlivích pracovníků a dobrovolníků. Už nyní jsou plány na vybudování venkovních parků pro skateboardy, nových překážek a parkůpro bmx se taky dočkáme. Pokud v budoucnu navštívíte náš “deštivý” národ, měli byste se ujistit, že pojedete do Adrenaline Alley, jezdit na kole, bavit se a trochu podpořit místní.

 

obrázek: 291_0006_img13.jpg obrázek: 291_0007_img15.jpg

 

   Velký poděkování patří Mandy Young a všem zaměstnancům Alley, Shaun Scarfu, Roo, Relentless energy drinkům,Trev a její partě stavitelů, kteří doslova žili poslední měsíce u rampy a všem jezdcům, kteří v ten den jezdili a také všem ostatním.

 

Kdo by se chtěl podívat na všchny podorobnosti - http://www.adrenalinealley.co.uk/